

| Parameter | Value |
|---|---|
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 450 V |
| Max Collector Current | 150 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 7 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 500 V |
| Power Dissipation | 625 mW |
| Gain Bandwidth Product | 50 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 90 mV |
| Packaging | Reel |
| Transistor Type | NPN |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
Stock: 2550
Distributors
pcbx
Unit Price$0.60700
Ext.Price$0.60700
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.60700 | $0.60700 |
| 10 | $0.38044 | $3.80440 |
| 50 | $0.30712 | $15.35600 |
| 100 | $0.24793 | $24.79300 |
| 500 | $0.19065 | $95.32500 |
| 1000 | $0.17270 | $172.70000 |
| 3000 | $0.13764 | $412.92000 |
| 5000 | $0.12054 | $602.70000 |
